• banner
  • banner

Czym zajmuje się jubiler?

Biżuteria od zawsze kojarzy się z elegancją i klasą. Kolczyki i kolie upodobały sobie szczególnie kobiety, jednak i mężczyźni sięgają po dedykowane dla nich produkty. Wysokiej jakości wyroby z cennych materiałów, takich jak złoto i szlachetne kamienie stanowią doskonałą ozdobę, która dodaje nam pewności siebie. Aby dobrać biżuterię, która wpasuje się w nasze upodobania, a przy tym podkreśli nasz charakter, możemy zasięgnąć porady jubilera. Kim jest jubiler i jaki jest zakres jego obowiązków?

Czytaj dalej


Obrączki z grawerem - hit czy kit?

Obrączki ślubne to od wieków symbol oddania i zawarcia związku, który jest trwały i pełen uczuć. Nosimy je na placu, żeby przypominały nam o współmałżonku i były świadectwem szczerej miłości. Wiele osób chce, by ich obrączki były jeszcze bardziej spersonalizowane, w związku z czym niektórzy decydują się na tzw. grawer, czyli napis lub symbol umieszczony po wewnętrznej stronie. Forma takiego graweru zależy przede wszystkim od nas. Czy obrączki z grawerem dalej są na czasie? I dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czytaj dalej


Modne pierścionki zaręczynowe

Kiedy kobiety z niecierpliwością oczekują na najważniejszy pierścionek w ich życiu, mężczyźni zachodzą w głowę, jaki spodoba się ich wybrance. Wybór nie jest prosty, gdyż wybór modeli i kruszców, z których mogą być one wykonane, przyprawia o zawrót głowy. Modny pierścionek zaręczynowy będzie nieustannie przywoływał na myśl wyjątkowe chwile. Jakie trendy obecnie rządzą wśród biżuterii dla narzeczonych?

Czytaj dalej


Biżuteria na prezent dla kobiety

Nie ma kobiety, która nie lubi być obdarowywaną – zwłaszcza wtedy, kiedy niespodzianką ma być wyjątkowa biżuteria. Jubilerskie drobiazgi z powodzeniem kradną serca zarówno młodszych, jak i starszych przedstawicielek płci pięknej. Jeżeli jednak zamierzasz ofiarować tego typu prezent, musisz mieć na uwadze parę zasad. Podpowiadamy, czym kierować się, wybierając biżuterię dla kobiety.

Czytaj dalej


Rodzaje biżuterii męskiej

Do lamusa odeszły czasy, kiedy biżuteria była jedynie domeną kobiet. Nowoczesny mężczyzna chętnie wybiera modne dodatki, które podkreślają jego charakter. Wyjątkowe jubilerskie precjoza są także wyrazem dobrego gustu oraz wyczucia obowiązujących trendów. Dlatego też nie zakłada się ich wyłącznie na szczególne okazje – to stały element codziennych męskich stylizacji. Spośród jakich rodzajów biżuterii mogą dziś wybierać panowie?

Czytaj dalej